Een nieuwe groep van achttien cursisten wordt de komende maanden bij NNVO opgeleid tot VTSO (Vessel Traffic Service Operator). De openingsdag van de Initial Training, de basisopleiding, werd gehouden op maandag 9 januari in Rotterdam. De cursisten werden die dag welkom geheten door directeur Pieter Kuijt en hoofd VTS-opleidingen Andreas Keller.
Tijdens de openingsdag kregen zij uitleg over NNVO als organisatie, over het team en bij wie ze terecht kunnen voor vragen. Daarnaast werden zij geïnformeerd over de opbouw van de VTS-opleiding, de competenties die ze gaan behalen, wanneer ze gaan trainen op de simulator en hoe de toetsen en examens verlopen.
Onderlinge kennismaking
Na het informatieve onderdeel stond een onderlinge kennismaking op het programma. De cursisten gaan namelijk een intensief traject in waarbij ze regelmatig met elkaar gaan samenwerken. Om goed voorbereid aan de opleiding te kunnen beginnen, mochten de cursisten lesmateriaal, inloggegevens en uitleg over de online leeromgeving in ontvangst nemen.
Theorie- en praktijklessen
Met de theorie zijn de cursisten inmiddels van start gegaan. De praktijklessen volgen op 4 maart 2023. Daarbij gaan zij ook aan aantal keer op praktijkbezoek, waarbij het Kustwachtcentrum, de KNRM en verschillende verkeerscentrales worden bezocht. Ook varen ze mee met een binnenvaartschip. Als alles goed verloopt, krijgt deze groep op 7 juni 2023 het diploma uitgereikt.